SKU: BV500I-GR
Producator: Apc
Disponibilitate:
29 în stoc
29 în stoc
Output power capacity
300 Watts / 500VA
Output Connections
(4) Schuko CEE 7 (Battery Backup)
Nominal Output Voltage
230V
Nominal Input Voltage
230V
Input Connections
Schuko CEE 7/7P
Cord Length
1.5meters
Output Frequency (sync to mains)
50/60 Hz +/- 1 Hz Unsynchronised
Topology
Line interactive
Waveform type
Stepped approximation to a sinewave
Transfer Time
6 ms typical : 10 ms maximum
SKU: BV500I-GR Categorie:
Culoare
Negru
Rackable
No
Surge protection
Yes
Audible alarm(s)
Yes
Tip UPS
Line Interactive
Capacitate putere UPS
500W
Capacitate Rack:
None
Ecran LCD
Nu
Port USB
Nu
UPS topology
Input operation voltage (min)
170 V
Input operation voltage (max)
280 V
Output frequency
50/60 Hz
Number of input phases
1
Number of output phases
1
Waveform
Sine
AC outlet types
Type F
Cold start
Nominal output voltage
230 V
Automatic Voltage Regulation (AVR)
Surge energy rating
156 J
Transfer time (Line Mode to Battery Mode)
6 ms
Form factor
Compact
AC outlets quantity
4 AC outlet(s)
Audible alarm modes
Alarm when on battery, Low battery alarm, Overload alarm
Output power capacity
0.5 kVA
Output power
300 W
Battery capacity
4.5 Ah
Operating altitude
0 – 1968.3 m
UPS-Management
No
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Operating relative humidity (H-H)
0 – 90%
Battery technology
Sealed Lead Acid (VRLA)
Battery voltage
12 V
Depth
305 mm
Width
160 mm
LED indicators
Harmonized System (HS) code
Battery recharge time
8 h
Noise level
40 dB
Cable length
1.52 m
Height
92 mm
Weight
3.9 kg
Package width
373 mm
Package depth
143 mm
Package weight
4.2 kg
Package height
23.7 mm
Tip
Atentionari Baterie slaba
Da
Atentionari Supraincarcare
Da
Schuko
4
Atentionari Mod baterie
Certification
CE, REACH
Greutate
3.9 kg
Tensiune de alimentare
230V
Baterie
Maintenance-free sealed Lead-Acid battery with suspended electrolyte: leakproof
Timp incarcare
6-8 ore
Timp de transfer
6ms typical : 10ms maximum ms
Dimensiuni
305 x 160 x 92 mm
Putere
500 VA
Capacitate baterie
12V/4.5AH
Incarcare
300 W