Disponibilitate:
Stoc epuizat
1,758.99 lei
Stoc epuizat
UPS Ubiquiti UniFi UPS 2U, 1500 VA, capacitate baterie 12V/9AH, timp transfer 6 ms (tipic), 10 ms (max.)
| Layer | Layer-2 |
|---|---|
| Stackable | Yes |
| Rackable | Yes |
| LAN port type | 10Gigabit |
| Redundant PSU | No |
| Operating altitude | 0 – 3000 m |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Rack mount kit | Yes |
| Surge protection | Yes |
| UPS topology | Line-Interactive |
| Output power capacity | 1.5 kVA |
| Input operation voltage (min) | 170 V |
| Input operation voltage (max) | 280 V |
| Output frequency | 50/60 Hz |
| Waveform | Sine |
| Output operation voltage (min) | 220 V |
| Output operation voltage (max) | 240 V |
| AC outlets quantity | 8 AC outlet(s) |
| Rack capacity | 2U |
| Output voltage regulation | 10% |
| Form factor | Rackmount |
| Output power | 1000 W |
| Battery capacity | 9 Ah |
| AC outlet types | C13 coupler, C14 coupler |
| Porturi RJ 45 | 1-4 |
| Viteza transfer | 10G+ |
| Porturi SFP | N/A |
| Montare in rack | Da |
| LAN ports | 24 |
| Management | Managed |
| Power protection features | Over voltage, Overload, Short circuit |
| PoE | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Product colour | Grey |
| Battery voltage | 12 V |
| Compliance certificates | CE |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| LED indicators | Status |
| Control type | Buttons |
| Cables included | Input power cable |
| Width | 442.4 mm |
| Battery recharge time | 8 h |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| Depth | 300 mm |
| Battery technology | Lead-Acid |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 50 °C |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 3 |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Height | 87.4 mm |
| Weight | 13.7 kg |
| Transfer time (Line Mode to Battery Mode) | 10 ms |
| Overload capacity (5 minute) | 110% |
| Power plug | NEMA 5-15P |
| Typical backup time at full load | 2.3 min |
| Typical backup time at half load | 8 min |
| Housing material | Steel, Galvanized steel |
| Producator | UBIQUITI |
| Garantie | 24 |




Nu există recenzii încă.