
18 în stoc
5,954.99 lei
18 în stoc
Desktop Dell OptiPlex 7020 Tower Plus, 260W Bronze Power Supply, EPEAT 2018 Registered (Silver), ENERGY STAR Qualified, Trusted Platform Module (Discrete TPM Enabled), Intel Core i7 processor 14700 vPro (33 MB cache, 20 cores, 28 threads, up to 5.4 GHz Turbo, 65W), Intel Integrated Graphics, 16 GB: 1 x 16 GB, DDR5, M.2 2230 512GB PCIe NVMe SSD Class 35, No Optical Disk Drive, Internal Speaker, Realtek 8852BE Wi-Fi 6 2×2 (80MHz) and Bluetooth wireless card, No Hard Drive Bracket, No AutoPilot, No Media Card Reader, No PCIe add-in card, No Additional Video Ports, No Additional Add In Cards, Dell Wired Mouse MS116 Black, Dell Wired Keyboard KB216 Black – US International, External ports: Network port: 1 x RJ45 Ethernet port 10/100/1000 Mbps, USB ports: 3 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports, 2 x USB 2.0 (480 Mbps) with SmartPower On ports, 1 x USB 2.0 (480 Mbps) with PowerShare port, 1 x USB 2.0 (480 Mbps) port, 1 x USB 3.2 Gen 2×2 (20 Gbps) Type-C port, 1 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) port, 1 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) port, 1 x optional USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) Type-C with DisplayPort port, Audio port: 1 x Universal Audio port, 1 x retaskable line-in/line-out audio port, Video port: 3 x DisplayPort 1.4a (HBR2 support) ports, 1 x optional port (HDMI 2.1 / DisplayPort 1.4a (HBR3) / VGA / USB-C with DisplayPort), I/O port: 1 x optional serial port, Media-card reader: optional SD-card 4.0 slot, Power port: 1 x power-cable connector, Security-cable slot: 1 x Kensington security slot, 1 x padlock ring, Internal slots: M.2: 3 x M.2 2230/2280 slots for SSD, 1 x M.2 2230 slot for Wi-Fi and Bluetooth combo card, SATA: 4 x SATA 3.0 slots for 3.5-inch HDD and slim optical drive, Expansion: 1 x full-height Gen4 PCIe x16 slot, 1 x full-height Gen3 PCIe x4 open-end slot, 1 x full-height Gen3 PCIe x1 slot, 1 x full-height PCI slot, Windows 11 Pro, English, Arabic, French, Russian, Turkish, 4Y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
| Capacity-HDD | no-HDD |
|---|---|
| Capacity-SSD | 512GB |
| Display port | 3 |
| Culoare | Negru |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| RAM | 16GB |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Producator placa video | Intel |
| Format desktop | Tower |
| Producător procesor | Intel |
| Tip procesor | Intel Core i7 |
| Tip stocare | SSD |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Model procesor | 14700 |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Tip RAM | non-ECC |
| HDD | None |
| Placa video dedicata | Integrata |
| Serie placa video | Intel Integrated Graphics |
| SSD | 512GB |
| Sloturi memorie | 4 |
| DT-CPU | Intel |
| DT-Format | Tower |
| Tip Memorie | DDR5 |
| Numar Nuclee | 20 |
| Destinat pentru | Business |
| Memorie maxima | 128 GB |
| USB 3.0 | 3 |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Versiune OS | 64 bit |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| Frecventa turbo max | 5.40 GHz |
| USB 3.1 | 1 |
| Numar Thread-uri | 28 |
| BLUETOOTH | 5.1 |
| Security lock | Da |
| Nucleu | Raptor Lake-R |
| Familie Procesor | Intel Core i7 din a paisprezecea generatie |
| Suport TPM | Da, 2.0 |
| Cip AI integrat | Nu |
| Frecventa procesor | 2.10 GHz |
| Cache | 33 MB Intel Smart Cache |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Stocare inclusa | Da |
| Compatibilitate DIMM | UDIMM |
| PFC | Activ |
| Recomandat | Midsize Office |
| Numar procesoare | 1 |
| Socket procesor | 1700 |
| Tehnologie | 10 nm Enhanced SuperFin |
| Procesor Grafic integrat | Intel UHD Graphics 770 |
| Numar Procesoare suportate | 1 |
| Chipset | Realtek |
| Memorie inclusa | Da |
| Slot 1 | 16 GB |
| Compatibilitate RAM | non-ECC |
| Tip | Integrata |
| Familie placa video | UHD Graphics |
| Model placa video | 770 |
| Suport DirectX | 12 |
| Sunet | HD Audio |
| LAN | 10/100/1000 Mbps |
| Greutate | 9.63 kg |
| Mouse | DaMouse Optic Dell MS116, USB, Black |
| USB 2.0 | 2 |
| Max TDP | 219 W |
| Monitor inclus | Nu |
| Frecventa memorie | 4400 MHz |
| Tip sloturi memorie | UDIMM |
| Retea Ethernet (RJ-45) | 1 |
| Slot PCI Express x16 | 1x Gen 4.0 |
| Slot PCI Express x4 | 1x Gen 3.0 |
| Slot PCI Express x1 | 1x Gen 3.0 |
| Slot PCI | 1 |
| Slot M.2 | 1x M.2 2230 (WiFi/BT)3x M.2 2230/2280 (Stocare) |
| SATA III | 4 |
| Altele | Tip SSD: PCI Express Gen4 NVMe |
| Model | ALC3246-CG |
| Tip carcasă | Tower |
| Dimensiune | 300.8 x 367 x 169 mm |
| Sursa | 260 W 80 PLUS Bronze |
| Audio | 1x Retaskable line-in/line-out |
| Tastatura: | DaTatatura Dell KB216, USB, Black |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Producator | DELL |
| Garantie | 48 |
Mac mini: Apple M4 Pro (CPU 12-core, GPU 16-core, Neural
Nu există recenzii încă.