SKU: SMT2200RMI2UNC
Producator: Apc
Disponibilitate:
2 în stoc
2 în stoc
APC Smart-UPS 2200VA LCD RM 2U 230V with Network Card
Intelligent and efficient network power protection from entry level to scaleable runtime.
Ideal UPS for servers, point-of-sale, routers, switches, hubs and other network devices.
SKU: SMT2200RMI2UNC Categorie:
Rackable
Yes
Interfata
USB
Quick installation guide
Yes
Operating altitude
0 – 3000 m
Storage relative humidity (H-H)
0 – 95%
USB 2.0 ports quantity
1
Response time
4 ms
Web-based management
Resource CD
Rack mount kit
Surge protection
Audible alarm(s)
Tip UPS
Line Interactive
Capacitate putere UPS
1980W
Capacitate Rack:
2U
Ecran LCD
Da
Port USB
Nu
UPS topology
Line-Interactive
Output frequency
50/60 Hz
Waveform
Sine
Hot-swap battery
Automatic battery test
Cold start
Non-operating altitude
0 – 15000 m
Output operation voltage (min)
220 V
Output operation voltage (max)
240 V
Power plug
C20 coupler
Rack capacity
2U
Input operation voltage (min)
151 V
Input operation voltage (max)
302 V
Auto-restart
AC outlets quantity
9 AC outlet(s)
Sustainability certificates
Green Premium
Output voltage
230 V
Form factor
Rackmount
Output power capacity
2.2 kVA
Output power
1980 W
Surge energy rating
375 J
Emergency Power Off (EPO)
O
Audible alarm modes
Battery replacement
AC outlet types
C20 coupler
Battery capacity
509 Ah
Total carbon footprint (kg of CO2e)
3327.3
Protectie supratensiune
Da
UPS-Management
Display
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Battery technology
Sealed Lead Acid (VRLA)
Width
480 mm
Height
86 mm
Operating relative humidity (H-H)
0 – 95%
LED indicators
Harmonized System (HS) code
Display type
LCD
Battery recharge time
5 h
Storage temperature (T-T)
-15 – 45 °C
Noise level
55 dB
Certification
CE, EAC, EN/IEC 62040-1, EN/IEC 62040-2, GS Mark, IRAM, RCM, VDE, WEEE
Cables included
Input power cable, USB cable
Depth
683 mm
Weight
42.2 kg
Package width
600 mm
Package depth
980 mm
Package height
254 mm
Package weight
49.6 kg
Products per pallet
8 pc(s)
Tip
Atentionari Baterie slaba
Protectie supraincarcare
Protectie la descarcare
Numar baterii
1
IEC C19
IEC C13
8
Atentionari Mod baterie
Montare in rack
Timp incarcare
3 ore
Putere
2200 VA
Incarcare
1,98 kW
Timp mediu de functionare
Full load: 5 minHalf load: 16 min
Dimensiuni
683 x 480 x 86 mm
Greutate
42.31 Kg
Producator
APC
Garantie
36
Bazat pe 0 păreri
0.0 în ansamblu
0
Fii primul care face review la “UPS APC Smart-UPS SMT line-interactive / sinusoidala 2200VA / 1980W”