Disponibilitate:
29 în stoc
227.99 lei
29 în stoc
Bachmann 19″ power strip 8x sockets fuse 10A (333.410)
With its IT PDU Basic BACHMANN provides a huge choice of PDUs in a high-quality aluminium profile. With their extremely compact size of just 1 height unit and 44 mm in depth the Bachmann PDU 333.410 can be easily integrated into your IT rack. Their multi-functional mounting brackets allow the units to be easily mounted in various ways (e.g. inwardly recessed).
Key features Bachmann 19inch 8-way power strip fuse 10A (333.410)
- IT PDU Basic 1U (230V / 50Hz)
- Plug: C14
- 8x german type socket outlets, 35° twisted, red
- Fuse 10A, exchangeable
- Power supply: 2,0m H05VV-F 3G 1,50 mm²
- Rated voltage: 230V
- Dimensions (WxHxD): 438,5 x 43,7 x 44 mm
- Incl. 2x mounting metal flanges
- End caps riveted, non rewireable
- Finish profile: grey RAL 7035
SKU: BM-333.410
Categorie: Cabinete metalice
| Placement supported | Indoor |
|---|---|
| AC outlets quantity | 8 AC outlet(s) |
| Maximum current | 16 A |
| Capacitate Rack: | 1U |
| Forma | N/A |
| Culoare | Alte culori |
| Adacime | Nu |
| Latime | 0-600mm |
| Inaltime | 1-10u |
| Number of poles | 2 |
| Core size | 1.5 mm² |
| Protectie cabinet | IP20 |
| Sustainability compliance | Yes |
| Housing material | Aluminium |
| Cable length | 2 m |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| AC input frequency | 50 Hz |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| On/off switch | No |
| Depth | 44 mm |
| Power plug type | No plug |
| Height | 43.7 mm |
| AC input voltage | 250 V |
| Maximum input power | 3600 W |
| Width | 438.5 mm |
| Producator | BACHMANN |
| Garantie | 24 |
Bazat pe 0 păreri
0.0 în ansamblu
0
0
0
0
0


Nu există recenzii încă.