Disponibilitate:
2 în stoc
2,571.00 lei
2 în stoc
ZYXEL XMG1915-18EP 16PORT GBE 2 SPF+ SW XMG1915-18EP, 16-port 2.5GbE, 2 SFP+, 8 x PoE++ 180W Smart Switch, hybird mode, standalone or NebulaFlex Cloud
| LAN port type | Gigabit |
|---|---|
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| Jumbo frames support | Yes |
| Power supply included | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Switch type | Managed |
| 10G support | Yes |
| Switching capacity | 120 Gbit/s |
| Firmware upgradeable | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| Internal memory | 256 MB |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 8 |
| Switch layer | L2 |
| IGMP snooping | Yes |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Multicast support | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | 16 |
| MAC address table | 16000 entries |
| Packet buffer memory | 1.5 MB |
| SSH/SSL support | Yes |
| Flash memory | 32 MB |
| Authentication type | RADIUS |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 180 W |
| DHCP features | DHCP client, DHCP relay, DHCP snooping |
| Jumbo frames | 12000 |
| Multicast features | Multicast forwarding |
| Security algorithms | SNMP, SNMPv2, SNMPv3 |
| Virtual LAN features | MAC address-based VLAN, Port-based VLAN, Voice VLAN |
| Forwarding rate | 89.2 Mpps |
| Mean time between failures (MTBF) | 954.032 h |
| Porturi RJ 45 | 11-18 |
| Viteza transfer | 2.5G |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Montare in rack | Nu |
| SFP module slots quantity | 2 |
| Management | nu |
| PoE | Da |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Cables included | AC |
| Weight | 2.6 kg |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 70 °C |
| LED indicators | Yes |
| Depth | 230 mm |
| Height | 44 mm |
| Width | 330 mm |
| Power source | AC/PoE |
| Power consumption (max) | 230.81 W |
| Producator | ZYXEL |
| Garantie | 60 |

Nu există recenzii încă.