- Nu poți să adaugi „Desktop Business HP Pro Mini 400 G9 cu procesor Intel” în coș deoarece produsul nu mai este în stoc.
Stoc epuizat
3,245.99 lei
Stoc epuizat
Desktop Dell Tower ECT1250, 180W Chassis, Energy Star Label, Intel(R) Core(TM)i3 14100 (12 MB cache, 4 Cores, 8 threads, up to 4.7 GHz), Intel(R) UHD Graphics 730 with shared graphics memory, 8GB, 8GBx1, DDR5, 4800MT/s, 512GB M.2 PCIe NVMe Solid State Drive, No Optical Drive, 3.0 SD Card Reader, MediaTek Wi-Fi 6 MT7920, 2×2, 802.11ax, MU-MIMO, Bluetooth wireless card, Dell Optical Mouse – MS116 (Black) , Dell Wired Keyboard – KB216 – US International (QWERTY) – Black, External ports: Network port: 1 x RJ45 ethernet port (1 Gbps), USB ports: 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) Type-C port, 3 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports, 2 x USB 2.0 (480 Mbps) with SmartPower on ports, Audio port: 1 x global headset jack, Video port(s): 1 x DisplayPort 1.4a (HBR2) port, for computers shipped with Intel 300 and Intel Core i3/i5/i7 processors, 1 x DisplayPort 1.4a (HBR3) port, for computers shipped with Intel Core Ultra processors, 1 x HDMI 2.1 (TMDS) port, Power port: 1 x power-cable connector, Peripheral port: 1 x legacy serial port (optional), Security-cable slot: 1 x padlock ring, 1 x security-cable slot (Kensington lock), Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 slot for WiFi and Bluetooth combo card, 1 x M.2 2230/2280 slot for solid-state drive, SATA: 1 x SATA 3.0 slot for 3.5-inch hard drive, PCIe: 1 x full-height PCIe x16 slot, 2 x full-height PCIe x1 slots, Front height 324.30 mm (12.77 in.), Rear height 324.30 mm (12.77 in.), Width 154 mm (6.06 in.), Depth 293 mm (11.54 in.), Weight: Minimum: 5.45 kg (12.02 lb), Ubuntu 24.04 LTS (Long Term Support), 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| M.2 SSD size | 2230 (22 x 30 mm) |
| SSD capacity | 512 GB |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Number of storage drives supported | 2 |
| Memory channels | Single-channel |
| Internal memory | 8 GB |
| Memory data transfer rate | 4800 MT/s |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Antenna type | 2×2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Cable lock slot | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Operating altitude | -15.2 – 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 – 10668 m |
| Operating shock | 110 G |
| Non-operating shock | 160 G |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| Performance cores | 4 |
| Processor family | Intel® Core™ i3 |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 8 GB |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Operating system installed | Ubuntu Linux |
| Processor boost frequency | 4.7 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.7 GHz |
| Audio Chip | Realtek ALC3204 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| Processor threads | 8 |
| Processor cores | 4 |
| Cable lock slot type | Kensington |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Number of storage drives installed | 1 |
| On-board graphics card model | Intel UHD Graphics 730 |
| Number of processors installed | 1 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| DisplayPort version | 1.4a |
| Chassis type | Tower |
| Placement supported | Vertical |
| Power Supply | 180 W |
| Power supply input voltage | 90 – 264 V |
| Display included | No |
| PCI Express x16 slots | 1 |
| Power supply input frequency | 47/63 Hz |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Number of SATA III connectors | 1 |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| Processor base power | 60 W |
| Efficient cores | 0 |
| Maximum turbo power | 110 W |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Format desktop | Tower |
| Producător procesor | Intel |
| Serie placa video | Intel Integrated Graphics |
| Memorie RAM | 8 GB |
| Tip stocare | SSD |
| Unitate optica | Nu |
| Sistem Operare Desktop PC | Linux |
| Wireless | Da |
| HDD | None |
| SSD | 512GB |
| Tip RAM | non-ECC |
| Sloturi memorie | 2 |
| BLUETOOTH | Nu |
| Tip | DDR5 |
| Tip procesor | Intel Core i3 |
| Model placa video | Intel UHD Graphics 730 |
| Model procesor | 14100 |
| PCI Express x1 slots | 2 |
| Processor generation | Intel® Core™ i3 (14th gen) |
| Performance-core base frequency | 3.5 GHz |
| Processor model | i3-14100 |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| MU-MIMO | Yes |
| Destinat pentru | Consumer |
| PAIA version | GaBi version 1, 2024 |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Climate +, EPEAT Silver |
| Graphics card HDMI ports quantity | 1 |
| Graphics card DisplayPorts quantity | 3 |
| LAN controller | Realtek RTL8111KD |
| WLAN controller model | MediaTek MT7920 |
| Motherboard chipset | Intel Q870 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 214 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 112.992 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 10.272 |
| Carbon emissions, energy usage (kg of CO2e) | 84.316 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 6.42 |
| Placa video dedicata | N/A |
| Product colour | Black |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 65 °C |
| Audio system | High Definition Audio |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 35 °C |
| Memory slots | 2x DIMM |
| Width | 154 mm |
| Depth | 293 mm |
| Height | 324.3 mm |
| Weight | 6.86 kg |
| Product type | PC |
| Wi-Fi standards | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Operating system version | 24.04 LTS |
| Producator | DELL |
| Garantie | 36 |
SSD Adata XPG GAMMIX S70, 1TB, NVMe, M.2
Apple Watch 40mm Veiled Grey Nike Sport Band - S/M
Nu există recenzii încă.