20 în stoc
4,069.99 lei
20 în stoc
Dell Pro Slim QCS1255, 180W Bronze PSU, ENERGY STAR Qualified, EPEAT Silver with Climate+, AMD Ryzen(TM) 5 8600G (16 TOPS NPU, 6 cores, up to 5.0GHz), Integrated Graphics, 16 GB: 1 x 16 GB, DDR5, up to 4800 MT/s, non-ECC, 512GB SSD, Internal speaker, Internal WiFi Antenna, No Optical Drive, MediaTek Wi-Fi 6 MT7920, 2×2, 802.11ax, MU-MIMO, Bluetooth(R) wireless card, Wireless Driver, MediaTek Wi-Fi 6 MT7920, 2×2, 802.11ax, MU-MIMO, Bluetooth(R), Dell Wired Mouse – MS116 – Black, Dell Wired Keyboard – KB216 – US International (QWERTY) – Black, External ports and slots: Network port: 1 x RJ45 ethernet port (1 Gbps), USB ports: 3 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports, 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports with SmartPower On, 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) Type-C port, Audio port: 1 x global headset port, Video port(s): 1 x DisplayPort 1.4a (HBR3) port, 1 x HDMI 2.1 (TMDS) port, Media-card reader Not supported, Power port: 1 x power-cable connector, Security- cable slot: 1 x padlock ring, 1 x security-cable slot (for a Kensington lock), Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 slot for WiFi and Bluetooth combo card, 1 x M.2 2230/2280 slot for solid state drive, SATA: 1 x SATA 3.0 slot for 3.5-inch hard-disk drive, 1 x SATA 3.0 slot for slimline optical drive, PCIe: 2 x half-height Gen3 PCIe x1 slots, 1 x half-height Gen4 PCIe x16 slot, Memory slots: 2 x UDIMM slots, Memory type DDR5, Memory speed 4800 MT/s, Maximum memory configuration: 64 GB, Minimum memory configuration: 8 GB, Weight: Minimum: 3.908 kg (8.62 lb), Ubuntu 24.04 LTS (Long Term Support), 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
| Display port | 1 |
|---|---|
| HDMI | 1 |
| Culoare | Negru |
| Solid state drive | Da |
| Numar Nuclee | 6 |
| Producator placa video | AMD |
| Tip stocare | SSD |
| Sistem Operare Desktop PC | Linux |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Format desktop | N/A |
| Tip RAM | non-ECC |
| Sloturi memorie | 2 |
| HDD | None |
| Placa video dedicata | Integrata |
| SSD | 512GB |
| Producător procesor | AMD |
| Serie placa video | AMD Radeon Series |
| Tip Memorie | DDR5 |
| Destinat pentru | Business |
| Model procesor | 8600G |
| Memorie maxima | 64 GB |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| USB 3.0 | 2 |
| Sistem de operare | Ubuntu Linux |
| Numar Thread-uri | 12 |
| Kensington lock | Da |
| Security lock | Da |
| Familie Procesor | Ryzen 5 8000 Series |
| Procesor Grafic integrat | AMD Radeon 760M |
| Suport TPM | Da, 2.0 |
| Frecventa procesor | 4.30 GHz |
| Nucleu | Phoenix |
| Versiune OS | 24.04 LTS |
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Stocare inclusa | Da |
| Max TDP | 65 W |
| Compatibilitate DIMM | UDIMM |
| PFC | Activ |
| Numar procesoare | 1 |
| Numar Procesoare suportate | 1 |
| Chipset | Realtek |
| Memorie inclusa | Da |
| Slot 1 | 16 GB |
| Compatibilitate RAM | non-ECC |
| Tip | Integrata |
| Suport DirectX | 12 |
| Sunet | HD Audio |
| USB 2.0 | 2 |
| LAN | 1 Gbps |
| Recomandat | Small Office |
| Tastatura: | Da |
| Mouse | Da |
| Familie placa video | Radeon |
| Frecventa memorie | 4800 MHz |
| Monitor inclus | Nu |
| Tip sloturi memorie | UDIMM |
| Tip carcasă | Small Form Factor |
| Bay-uri 3.5-inch intern | 1 |
| Retea Ethernet (RJ-45) | 1 |
| Model | ALC3204 |
| Audio | 1 x combo |
| Slot M.2 | 1 x M.2 2230/2280 (stocare)1 x M.2 2230 (WiFi/BT) |
| Dimensiune | 293 x 303.5 x 95 mm |
| Sursa | 180 W Bronze |
| SATA III | 2 |
| Tehnologie | 4 nm FinFET |
| Socket procesor | AM5 |
| Slot PCI Express x16 | 1x PCIe 4.0 |
| Altele | M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Cip AI integrat | AMD Ryzen AI, pana la 16 TOPS |
| Slot PCI Express x1 | 1x PCIe 3.0 |
| Greutate | 5.68 kg |
| Cache | L2: 6 MBL3: 16 MB |
| Model placa video | 760M |
| Frecventa turbo max | 5.00 GHz |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Producator | DELL |
| Garantie | 0 |

Nu există recenzii încă.