SKU: GP-UD1000GM PG5 V2
Producator: Gigabyte
Disponibilitate:
65 în stoc
65 în stoc
GIGABYTE UD1000GM PG5 V2 Power Supply Unit- PCIe Gen 5.1, 80 PLUS Gold, Fully Modular Design, 120mm Fan, ATX 3.1 compatible, EU Plug. Total power: 1000 W, AC input voltage: 100 – 240 V, AC input frequency: 50/60 Hz. Motherboard power connector: 20+4 pin ATX, Motherboard power cable length: 61 cm, SATA power cable length: 150,600 mm. Purpose: PC, Power supply unit (PSU) form factor: ATX, 80 PLUS certification: 80 PLUS Gold. Product colour: Black, Cooling type: Active, Fan diameter: 12 cm. Width: 150 mm, Depth: 140 mm, Height: 86 mm
SKU: GP-UD1000GM PG5 V2 Categorie:
PSU Type
ATX
Cooling type
Active
Number of fans
1 fan(s)
Purpose
PC
Fan diameter
12 cm
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Mean time between failures (MTBF)
100000 h
Conectivitate
Full – Modular
Iluminare RGB
Nu
Certificare 80 Plus
80 PLUS Gold
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
CPU power connector (4+4 pin)
Yes
CPU power cable length
60 cm
PCI Express connector
Yes
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+3.3V)
25 A
Max output current (+5V)
25 A
Max output current (+5Vsb)
3 A
Number of SATA power connectors
8
Motherboard power cable length
61 cm
Cabling type
Fully-Modular
Power Factor Correction (PFC) type
Active
Floppy drive power connector
1
80 PLUS certification
80 PLUS Gold
Efficiency
90%
PCI Express power connectors (6+2 pin)
1
PCI Express power cable length
70 cm
Power factor
0.9
Hold time
16 ms
Power protection features
Over current, Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit, Under voltage
Total power
1000 W
ATX version
3.1
Combined power (+3.3V)
125 W
Combined power (+5V)
125 W
Bearing technology
HYB
SATA power cable length
150,600 mm
Number of EPS connectors
2
Peripheral (Molex) power cable length
120,150,500 mm
Max output current (-12V)
0.3 A
Input current
15 – 6.5 A
PSU Power
1000 W
Combined power (-12V)
3.6 W
Product colour
Black
Width
150 mm
Height
86 mm
Package type
Box
On/off switch
Package height
211 mm
Package weight
2.64 kg
Warranty-Period
10 year(s)
Depth
140 mm
Weight
2.48 kg
Package width
618 mm
Package depth
269 mm